Zakup czy adopcja psiaka. Jaką wyszukać rasę psa? Jaka będzie dobra?

To, że czworonóg jest najwspanialszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ów futrzasty towarzysz, jest wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w których mieszka. Dla niego liczy się wyłącznie przychylne spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję psa, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej dobrej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i także stylowi życia. Wygląd psiaka i jego przyjemny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przymilny szczeniak niezwykle łatwo rośnie i gospodarz nawet nie odnotuje, w jaki sposób przekształca się w dorosłego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego uroczych oczek i także zabawnego pyszczka.


Energiczny psiak i ociężały człowiek


Zamierzając się na posiadanie czworonoga, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, ażeby razem z nim stanowić spójny i silny związek. Psiaki wymagające sporo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć wiedzę, iż to bardzo ruchliwe zwierzaki, które pragną długich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tu psy nieduże, które spokojnie zmieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Tymczasem niewielkie pieski pomimo swojego ślicznego wyglądu, niestety nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepewność i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w domku mieszkają małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela posiadania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, aby właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, gdyż właśnie wtedy relacja z psem będzie skutkowała przywiązaniem oraz wspólną miłością.

hurtownia zoologiczna online