Wsio, co potrzebujesz wiedzieć o zabawkach dla kotka

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewno każdy choć raz zauważył pupila, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu niejednokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, i chociażby dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z naturalnych czynności, jaką musi robić każdy duży pupil. A nie chodzi tutaj bynajmniej o zaostrzenie szponów, ponieważ szpony każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza swoje terytorium. Pozostawia też ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu ogłoszenia, że to jego teren. Jeśli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w domu pozwoli uchronić przed zrujnowaniem nasze meble.
zabawki dla kotów zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila zapewniają naszym kotkom komfort, są szczególnie pożądane zwłaszcza kotom przebywającym nieustannie w domu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Pupil wysuwa mięśnie, natomiast na szczególnie poszerzonych drapakach ma okazję do wysoce skomplikowanych uciech. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby ochronić przed zadrapaniem stołki czy kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zawsze kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, a ofiarą może paść sofa w salonie. Koty ubóstwiają również zaznaczać własne miejsce koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce zwierzę, na przykład nieznajomego kota.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najdoskonalsze, położone w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia a może służyć pupilowi jak użyteczne środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, ustawionego na podkładce prosto czy ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są ogromnie rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi albo być przymocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt i dla hodowli, oraz także drapaki waterproof, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niezwykle obszerna, mają one najróżnorodniejsze kształty, posiadają różnorakie funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem oraz upodobaniami kotów. Jeżeli pupil kocha dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest ruchliwy i uwielbia skakać, prawdopodobnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie