Legowisko dla psiaka – najaktualniejsze rady

Sportowe szelki dla pieska

Z pieskiem potrafimy trenować wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu kompetentny sport, biegać lub jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego niezastąpione będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus polski producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa zbudowane są tak, by dostarczyć czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej forsownych sportów wolno wykorzystywać szelek dla pieska zaprzęgowych, jednak rozważniej jest używać specjalne szelki poświęcone do ganiania z pieskiem albo jazdy na rowerze.
najlepsze marki legowisk dla psów zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer konstruuje oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki świetnie wpasowane do formy psiaka, gwarantują ochronę szyi i pleców. Nie poruszają się w czasie ruchu i nie przynoszą zranień. Szelki dla psa Line mogą być stosowane też na co dzień, zwłaszcza do dalekich spacerów. Są to zatem szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psiaka to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi więc to połączenie klasycznych szelek typu guard oraz uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka też odpowiednio sprawdzają się w dogtrekkingu, choć wolno trenować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można niesłychanie dobrze dobrać do rozmiarów czworonoga, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają proporcjonalnie siłę, z jaką pies ciągnie, umożliwiając mu na przyjemną i także efektywną pracę oraz swobodę ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i także delikatne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, przydaje się do mocowania psiaka na spacer, drugie do przyczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze lub dalekiej wędrówki.

Marka Sali tworzy też doskonałe szelki dla psa „norweskie”, które również sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z pieskiem. Przeznaczone są dla czworonogów, które zbyt szybko nie ciągną oraz idealnie postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to również Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas również wszechstronne szelki, wolno nakładać je pieskowi na ciągłe spacery, a też używać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i dodatkowo miękkie, ich cechą jest również błyskawiczne i także przyjemne zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy wybrać dla niego właściwe, odpowiednie i dodatkowo przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.