Kupuj silikonowy żwirek dla własnego kotka. Czemu należałoby go zakupić?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kota to wówczas bezsprzeczne oprzyrządowanie kuwety. Są wielorakie rodzaje żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się także do kuwety odkrytej, jak również krytej. Żwirek dla kotów ma taki feler, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsiewaniu blisko kuwety i noszeniu po mieszkaniu przez pupila.
szczególnie polecamy żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Tymczasem na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kota, o wiele bezpieczniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają standardowy piasek. Są dobre dla kotów, które nieraz wyruszają na zewnątrz i dodatkowo lubią gmerać w ziemi. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie coś znajomego.

Natomiast taki żwirek dla pupila niezwykle szybko zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem nie ma możliwości oddzielenia żwirku skażonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma formę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tymże żwirek mniej roznosi się po domu.

Niemniej tenże większy i dodatkowo grubszy jest niewiele skuteczny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, którą można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe albo zapachowe. Dobór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, zaś cały żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest szczególnie funkcjonalny.

Jeśli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu nietrudno wyparowała. Niebywale atrakcyjne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy także drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do ubikacji. Taki żwirek właściwie tłumi zapachy oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, iż najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory, które można instalować w ograniczonej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają nadto właściwości odkażające.