Kotek oraz drapaki dla kota – czemuż go pożądasz

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego naturalny nawyk i podświadomy środek na pozbycie się martwej, bezużytecznej tkanki. Jeśli Twój kot posiada skłonność do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może być dobrany do jego spraw drapak.
Jedne modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a wybór istnieje niewątpliwie bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są powszechne zasady dobierania tego rodzaju akcesoriów także w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Pupil ścierając pazurki zużywa do tego znaczącą część swojej siły, zaś ciało składa w duży łuk. Takie podejście wywołuje, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim trwały, tak aby nie zagroził naszemu kotu. Dobrym wyjściem są np. elementy przymocowane do ściany, które tolerują duży nacisk i dodatkowo stanowią wspaniałą opcję, nawet dla dorosłych kotów. Wybierając drapak wypróbuj, czy jest podtrzymany na twardej podporze oraz czy część dolna dokładnie przywiera do podłogi.
Dokonując wyboru przyjmij pod uwagę zalecenia producenta, co do tego, dla jakiej wagi pupila przeznaczony jest określony przedmiot. Im cięższy jest nasz zwierzak, tymże potężniejszy napór wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy spory.

Uzgodniona wysokość

Obojętnie od tegoż, albo kupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, albo rezerwujesz go online, myśl żeby przystosować jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wysokość winna być przystosowana do wysokości zwierzaka, tak aby mógł on wyprostować łapki i także wyciągnąć cielsko. Kotki rasy dużej wymagają indywidualnych, dużych akcesoriów, jakie zadowolą ich potrzeby. Koci junior rozpieści się typowym artykułem; możemy również kupić drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość oraz użyte środki

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być zrobiony spośród znakomitej klasy produktów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie akceptuje styk z kocimi szponami. Taki wybór obicia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo modeli drapaków w rozmaitej formie. Te najzwyklejsze to deska przykryta wyjątkowym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Istnieją też drapaki, stworzone tak, aby pełnić jednocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są wytrzymałą, ale przyjemną gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być także ładny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać dekoracją wnętrza oraz wyjątkowym terenem zabaw dla naszego kota. Najbardziej powiększone są tzw. kocie strażnice, które pozwalają zadbać o pazurki, ale są także łóżkiem i także środowiskiem do gier. Takie podejście perfekcyjnie sprawdzi się, gdy masz kilka kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, a chociażby stosować drapak do wspólnych zabaw.
Szeroki asortyment rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że dowolny posiadacz kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i stworzy radość pupila.